Błędna detekcja zmian w Angularze
Dlaczego czasami mechanizm detekcji zmian w Angularze nie działa tak, jak tego oczekujemy? Jak jest zaimplementowany? Odpowiedź już dzisiaj w poście!
Dlaczego czasami mechanizm detekcji zmian w Angularze nie działa tak, jak tego oczekujemy? Jak jest zaimplementowany? Odpowiedź już dzisiaj w poście!
Prosty dekorator @proxy przekazujący żądania HTTP dalej do docelowego serwisu. Napisany z pomocą Flaska i biblioteki Requests. Zapraszam!
Kilka słów o rozszerzeniu do przeglądarki, które odkryłem kilka dni temu. Dark Reader wyświetli każdą odwiedzaną stronę w ciemnym motywie. I robi to naprawdę dobrze!
Dzisiaj post wyjaśniający mój dłuższy brak aktywności na blogu. Zakończyłem właśnie migrację jego kodu z WordPressa na Jekyll. Brzmi jakbyś nie wiedział o co chodzi? Zapraszam do wpisu opisującego czym jest to narzędzie, jak z niego korzystać oraz dlaczego zdecydowałem się na ten krok!
Wiedza z nowego wpisu ożywi wiadomości generowane przez każdy skrypt! Już dziś naucz się jak ustawić kolor tekstu i tła oraz różne opcje formatowania. Zapraszam do lektury!
Zmęczony wklepywaniem w kółko tych samych komend podczas pracy z projektem? Dzisiejszy post pokazuje jak można uprościć taką pracę za pomocą dedykowanego skryptu. Zapraszam!
Dziś na tapecie temat ciąglej integracji (ang. Continous Integration, CI) oraz tego, jak można ją zrealizować za pomocą Jenkinsa: stworzenie odpowiedniego zadania testującego kod automatycznie oraz uruchamianie go przy każdej nowej zmianie wchodzącej do repozytorium. Zapraszam!
Dziś na warsztacie temat lokalizacji użytkowników naszej witryny. W jaki sposób określić kraj (i miasto), z którego wizytowana jest strona? Odpowiedź w artykule!
Tym razem na warsztat bierzemy temat ikon w aplikacji internetowej: powinniśmy używać bitmap, plików SVG czy może dedykowanego pliku fontu z ikonami? Zapraszam na analizę dostępnych możliwości!
Uzupełnie wpisu nt. klasy HyphenatePipe - co zrobić gdy używanie pipe'a w aplikacji pogarsza jej wydajność? Jak działa Pipe w Angularze? Zapraszam!
Klient zmienia co chwilę zdanie co powinno zostać wgrane na serwer stagingowy albo produkcję? W dzisiejszym wpisie proponuję mechanizm zarządzania wydaniami w Gicie, radzący sobie z takimi ciężkimi przypadkami! :)
Jak prosto i skutecznie ograniczyć dostęp do naszego serwera testowego/przedprodukcyjnego? Zapraszam na garść szybkich pomysłów!
Aplikacje tłumaczone na niektóre języki (m. in. skandynawskie, ale także niemiecki) muszą poradzić sobie z poprawnym wyświetlaniem wyrazów dłuższych niż niejedno zdanie :) Jak to zrobić? Dowiecie się już dziś!
Od dziś praca z cudzym kodem nie będzie wymagała od Ciebie zgłębiania tajników radosnej twórczości innych deweloperów ;) Możesz tworzyć samoopisujący się kod poprzez dodanie specjalnych adnotacji - zapraszam do zapoznania się z jsdoc'iem!
Choć dzisiejszy temat może wydawać się prosty (to przecież standardowa funkcjonalność, co nie?), to, jak postaram się udowodnić, jest tak tylko dopóki mamy w poważaniu kwestie bezpieczeństwa - najprościej przecież wysłać nowe hasło mailem i już. Czy aby na pewno? Zapraszam do lektury!